Niepodległościowy pochód w Osowie

środa, 15 listopada 2017 r., 17:05
fot. nadesłane/Szkoła Podstawowa w Osowie

"Jestem Polakiem i jestem z tego dumny", "Nie ma radości bez niepodległości" - między innymi takie hasła można było przeczytać na transparentach przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Osowie. Niepodległościowym pochodem i akademią uczcili oni bowiem Narodowe Święto Niepodległości.

11 listopada świętowaliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W przeddzień tego święta niemal w każdej ze szkół odbyły się uroczyste akademie. Nie inaczej było w Osowie. Najpierw uczniowie wzięli udział w apelu, podczas którego przypomniano ważne dla Polski wydarzenia historyczne i śpiewano piosenki żołnierskie.

Po tej części uczniowie, jak i nauczyciele wyszli na ulice miejscowości, by przejść przez Osowo pochodem niepodległościowym.

- Idąc śpiewaliśmy pieśni i radośnie machaliśmy chorągiewkami. Naszej paradzie dużego animuszu dodały samodzielnie wykonane przez uczniów transparenty z hasłami jak np.: "Bóg, honor, ojczyzna", "Boże, coś Polskę…", "Nie ma radości bez niepodległości", "Jestem Polakiem i jestem z tego dumny", "Polegli za naszą ojczyznę" itp. - podkreśla społeczność Szkoły Podstawowej w Osowie.

- Uczniowie integrując się w wspólnym marszu mieli poczucie wagi święta narodowego i w entuzjastyczny sposób mogli wyrazić swoją radość z bycia Polakami, pamiętając jednocześnie, że nie zawsze dane nam było wyrażać w tak wolny, nieograniczony sposób swoją miłość do ojczyzny. Mimo, że w kartach historii Polska nie zawsze była wolna, to pamiętamy, że zawsze żyła w sercach Polaków - podsumowuje.

AL
info. Szkoła Podstawowa w Osowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.