Awanse i nagrody dla kościerskich strażaków z okazji Święta Niepodległości

środa, 15 listopada 2017 r., 16:26
fot. internet/KW PSP w Gdańsku/Mirosław Turowski

We wtorek w Gdańsku odbyła się uroczysta wojewódzka akademia z okazji Święta Niepodległości. Podczas niej nagrodzono i awansowano ponad 130 strażaków. W gronie tym nie zabrakło także funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie.

Na co dzień ratują ludzkie życie i mienie, nie oczekując w zamian podziękowań czy nagród. Swoją niełatwą służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców wykonują wzorowo, często narażając własne życie. Gdy jednak pojawia się okazja, ich przełożeni, starają się nagrodzić ich postawę. Tak było we wtorek w Gdańsku, gdzie w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej na Jasieniu odbyła się wojewódzka zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Nagrody i awanse z rąk Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku st. bryg. Tomasza Komoszyńskiego i wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha odebrało łącznie 131 strażaków. Wśród nich nie zabrakło także kościerskich funkcjonariuszy, którzy odbierali awanse na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody zarówno Komendanta Głównego, jak i Wojewódzkiego PSP.

Awanse na wyższe stopnie służbowe

na stopień ogniomistrza awansowano:
Jana Hillera
Karola Wołoszyka

na stopień młodszego ogniomistrza awansowano:
Przemysława Kaszubowskiego
Dariusza Narlocha

na stopień starszego sekcyjnego awansowano:
Pawła Plutowskiego

Nagrodę Komendanta Głównego PSP otrzymał:
mł. kpt. Sławomir Kujawski

Nagrodę Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku otrzymali:
mł. bryg. Tomasz Holc
asp. Paweł Gostomski
ogn. Maciej Kosiecki
st. ogn. Tadeusz Zaworski

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.