Gmina Dziemiany. Nowe inwestycje wodno-kanalizacyjne

sobota, 18 listopada 2017 r., 08:00
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne fot. internet/pixabay

Wkrótce rozpocznie się budowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w miejscowościach Kalisz i Raduń, a także modernizacja gminnej oczyszczalni ścieków w Parowej.

Pierwsza części inwestycji dotyczy wykonania kanalizacji sanitarnej o długości 7,15 km, a także sieci wodociągowej o długości 3,4 km w Kaliszu.

W ramach drugiej część inwestycji zostanie wykonana kanalizacja sanitarna o długości 1,65 km oraz sieć wodociągowa mająca długość 1,2 km w Raduniu.

W zakres robót trzeciej części inwestycji, czyli wykonania kompleksowej przebudowy i rozbudowy istniejącej oczyszczalni ścieków w Parowej, wchodzi m.in. zabudowa podziemnego zbiornika retencyjnego ścieków dopływających oraz dowożonych, a także rozbudowa układu napowietrzania ścieków. Zaplanowano również dostosowanie systemu elektroenergetycznego oczyszczalni oraz zabudowę nowego awaryjnego agregatu prądotwórczego w obudowie zewnętrznej.

W skład prac wchodzić będzie dodatkowo modernizacja układu komunikacyjnego oczyszczalni. Planowane jest ponadto wykonanie nawierzchni asfaltowej na istniejącej drodze dojazdowej do oczyszczalni. Kompleksowemu remontowi zostanie poddany także budynek techniczny.

- Jesteśmy już po przetargu związanym z robotami w Kaliszu i Raduniu. Przetarg na modernizację gminnej oczyszczalni ścieków dopiero się odbędzie. Planowane zakończenie inwestycji przewidywane jest na sierpień 2018 roku. - informuje Katarzyna Sprawka z działu inwestycji gminy Dziemiany. - Aktualnie trwają prace projektowe związane z pierwszą i druga częścią inwestycji. Możliwe że prace budowlane rozpoczną się w tym roku, zależy to od wykonawcy i panujących warunków atmosferycznych - kontynuuje.

- Łączny koszt tych inwestycji to około 5,5 mln złotych. Dofinansowanie na to zadanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 i wynosi 80 procent kosztów - podaje Leszek Pobłocki, wójt gminy.

BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.