Energooszczędne oświetlenie w gminie Dziemiany

wtorek, 14 listopada 2017 r., 15:15
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne fot. internet/pixabay

Wkrótce zostanie zmodernizowane oświetlenie w ZKiW w Dziemianach. Zadanie to najprawdopodobniej zostanie zrealizowane do końca bieżącego roku. Planowana jest także wymiana świateł ulicznych na LED-owe na terenie gminy Dziemiany.

W ramach wymiany opraw i źródeł oświetlenia w budynkach ZKiW w Dziemianach zostanie wykonany demontaż istniejących opraw ze świetlówkami linowymi z zapłonem indukcyjnym i montaż w ich miejsce opraw ze świetlówkami liniowymi o mniejszym poborze mocy. Oprócz tego zdemontowane zostaną wszystkie istniejące oprawy żarowe, na ich miejsce zamontowane zostaną oprawy ze świetlówkami kompaktowymi elektronicznymi oraz modułami ledowymi.

Ponadto planowane jest wyrównanie podłoża sufitu wraz z wymalowaniem farbą pustych placów po zdemontowanych oprawach. Wykonane zostaną także pomiary natężenia oświetlenia.

- Podpisujemy umowę z wykonawcą. Koszt zadania wynosi 235.000 złotych. Wartość dofinansowania, czyli dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, wynosi 37 tys. złotych. Gmina zaciągnęła również pożyczkę na ten cel w wysokości 141 tys. zł - poinformowała Katarzyna Sprawka z działu inwestycji w gminie Dziemiany.

- Oprócz wymiany oświetlenia w ZKiW planowana jest wymiana oświetlenia ulicznego na terenie gminy. Łącznie 350 punktów świetlnych zostanie zamienione na LED-owe. Zmniejszy się dzięki temu zużycie prądu - dodał Leszek Pobłocki, wójt gminy Dziemiany.

BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.