Oddaj krew! Weź udział w Sobocie Mundurowych Krwiodawców

wtorek, 14 listopada 2017 r., 14:33
fot. archiwum

W najbliższą sobotę już po raz trzeci w Kościerzynie odbędzie się Sobota Mundurowych Krwiodawców. Będzie to okazja do oddania krwi, a tym samym szansa na podarowanie komuś zdrowia, a nawet życia. Organizatorzy zapraszają do udziału w akcji również tych, którzy nie noszą munduru, a chcą podzielić się cząstką siebie.

Jest najcenniejszym lekarstwem. Potrzebnym w Polsce co minutę dla osoby walczącej o zdrowie lub życie. Póki co krwi ani jej składników nie da się niczym zastąpić. Dlatego też tak cenna jest każda osoba, która chce podzielić się cząstką siebie. Cząstką, która daje nadzieję i ratuje życie.

Jeśli zastanawiasz się czy warto oddać krew, przyjdź w sobotę do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie i rozwiej swoje wątpliwości!

Stacja krwiodawstwa będzie czynna od godziny 7.30 do 11.30. Przyjdź! Podziel się drogocennym płynem. Oddanie krwi zajmuje zwykle kilkanaście minut, a jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.

Organizatorem akcji "Sobota Mundurowych Krwiodawców" jest Klub HDK przy KP PSP w Kościerzynie oraz Oddział Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie i działającego przy nim Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Patronat Honorowy nad akcją objęli: Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie, Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Kościerzynie oraz Przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK w Kościerzynie.AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.