Kościerzyna. 13-latek potrącony na przejściu dla pieszych

wtorek, 14 listopada 2017 r., 10:26
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

13-letni chłopiec został przetransportowany do szpitala po tym, jak na przejściu dla pieszych został potrącony przez audi, którym kierował 25-latek. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych i kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania.

W poniedziałek około 17. kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na ulicy Kartuskiej w Kościerzynie.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że jadący od strony wiaduktu w kierunku centrum osobowy audi potrącił dziecko, które przechodziło po pasach na drugą stronę ulicy. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy oględziny, sporządzona dokumentacja fotograficzna, zeznania świadków oraz szkic będą pomocne w ustalaniu okoliczności i przebiegu tego zdarzenia drogowego - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

13-latek został przetransportowany do szpitala. Kierujący audi 25-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego był trzeźwy.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia są przedmiotem ustaleń śledczych.

- Po raz kolejny chcemy przypomnieć kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych i kierowania się zasadą ograniczonego zaufania - apeluje asp. Piotr Kwidziński.

Zasady zachowania się w rejonie przejścia dla pieszych:

- zwolnij widząc znak przejścia, które nawet jest puste

- pamiętaj, że pieszy będący już na pasach ma bezwzględne pierwszeństwo,
dotyczy to także sytuacji, kiedy pieszy jest po naszej lewej stronie,
przed osią jezdni

- nie wolno wyprzedzać innego pojazdu na przejściu lub przed nim

- nie wolno omijać pojazdu stojącego przed przejściem, który przepuszcza
pieszych

- osoba niepełnosprawna ma prawo nie zdążyć przejść przez jezdnię na
jednym zielonym świetle, więc zatrzymaj się, by ją przepuścić

- pamiętaj, że pieszy uderzony przez auto, zawsze jest bez szans

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.