Schetynówki 2018. Gmina Nowa Karczma i powiat z dotacją

wtorek, 14 listopada 2017 r., 09:34
fot. archiwum

Urząd Wojewódzki w Gdańsku opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach tzw. schetynówek. Na pewną dotację może liczyć gmina Nowa Karczma oraz powiat kościerski, którego aż dwa projekty zakwalifikowały się do dofinansowania z budżetu państwa.

W tym roku do Urzędu Pomorskiego w Gdańsku wpłynęło łącznie 100 wniosków, w tym 98 pozytywnie przeszło ocenę pod kątem merytorycznym. Wnioski, w tym 29 dotyczące dróg powiatowych i 69 dróg gminnych, opiewały łącznie na kwotę dofinansowania ponad 150.000.000 zł. Pomorskie ma zaś do rozdysponowania jedynie 43 743 828,00 zł, podzielone po równo pomiędzy gminy i powiaty. Na pewne dofinansowanie może więc liczyć 13 projektów gminnych i dziesięć powiatowych.

Jak wynika ze wstępnej listy rankingowej na dotację z terenu powiatu kościerskiego może liczyć gmina Nowa Karczma oraz powiat kościerski.

Projekt gminy Nowa Karczma uplasował się na siódmym miejscu. Samorząd pozyskane środki w wysokości 1.761.557 zł przeznaczy na rozbudowę drogi gminnej Lubań-Nowy Barkoczyn, łączącej drogę wojewódzką nr 221 z drogą powiatową. Inwestycja opiewa łącznie na kwotę 3.523.115 zł.

I na tym dobre wieści w przypadków wniosków gminnych się kończą. Pozostałym gminom nie udało się pozyskać dotacji. Wniosek gminy Kościerzyna (Rozbudowa ulic Kościerskiej i Kolejowej wraz z budową ronda w Łubianie) znalazł się na 18. miejscu, miasta Kościerzyna (budowa ulic Powojowej, Wrzosowej i Konwaliowej) na 26. miejscu, gminy Stara Kiszewa (budowa drogi gminnej na trasie Konarzyny-Olpuch II etap) na 27. miejscu, natomiast gminy Karsin (przebudowa nawierzchni drogowych wraz z budową kanalizacji deszczowej na ulicy Rozalii Narloch, Porzecznej i Słonecznej w Karsinie) na 37. miejscu.

Powody do radości ma za to powiat kościerski, którego aż dwa wniosku zakwalifikowano do dofinansowania. Pierwszy z nich "Poprawa dostępności obszarów intensywnie użytkowanych rolniczo oraz przez gospodarkę leśną poprzez polepszenie parametrów techniczno-użytkowych, w ramach kontynuacji przebudowy odcinków dróg powiatowych na terenie gminy Stara Kiszewa i gminy Nowa Karczma" sklasyfikowano na czwartym miejscu. Wnioskowana kwota dotacji to 1.585.814 zł, natomiast wartość całego projektu oscyluje w granicach 3.171.629 zł.

Drugi z kościerskich projektów znalazł się na dziewiątym miejscu. W tym przypadku powiat zamierza polepszyć parametry techniczno-użytkowe drogi relacji Kościerzyna-Wdzydze (I etap). Całkowity koszt inwestycji to 5.988.371 zł, z czego dotacja ma stanowić 2.994.185 zł.

Jak podaje Pomorski Urząd Wojewódzki, ostateczny termin wnoszenia zastrzeżeń do wstępnej listy rankingowej to 20 listopada. Ostateczna lista rankingowa wniosków opublikowana zostanie w terminie do 30 listopada.

Z pełną wstępną listą rankingową można zapoznać się tutaj.

Al

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.