Gminne Zaduszki Strażackie w Starej Kiszewie

niedziela, 12 listopada 2017 r., 17:21
fot. AL

Tradycyjnie w listopadzie, a więc miesiącu, w którym szczególnie wspominamy tych, których nie ma już z nami, w Starej Kiszewie odbyły się Gminne Zaduszki Strażackie. Podczas uroczystej mszy świętej modlono się o dar życia wiecznego dla zmarłych strażaków. - Niech ci dzielni strażacy, których dziś wspominamy, za swoją służbę, za piękną strażacką postawę cieszą się udziałem w Królestwie Niebieskim i otrzymają od Boga nagrodę życia wiecznego - wypraszał podczas nabożeństwa ks. Andrzej Taliński.

Gminne Zaduszki Strażackie w Starej Kiszewie odbyły się już po raz jedenasty. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli ze wszystkich jednostek gminy Stara Kiszewa, jak i druhów sąsiednich gmin. Zgodnie z tradycją strażacy spotkali się pod miejscową strażnicą, skąd wyruszyli na czele z orkiestrą do kościoła pw. św. Marcina w Starej Kiszewie, by wziąć udział w mszy świętej dedykowanej zmarłym strażakom z terenu gminy.

Podczas nabożeństwa modlono się o łaskę życia wiecznego dla druhów, którzy wielokrotnie nie szczędząc sił i nie licząc czasu spieszyli na pomoc potrzebującym, często narażając przy tym własne zdrowie i życie.

- Jako społeczeństwo jesteśmy Wam wdzięczni za wasz nieustanny czas czuwania. Nie dość, że wykonujecie swoją pracę zawodową, to jeszcze na każdy dźwięk syreny jesteście gotowi nie tylko by pracę przerwać, ale pospieszyć z pomocą innym. Nie raz, gdy powracacie z okazji, okazuje się, że działania zajęły wam dużo czasu. Czasu, który mieliście przeznaczony na odpoczynek czy dla rodziny. Ta gotowość nawet w środku nocy wymaga od strażaka nie tylko poświęcenia, ale też wyrzeczenia i za to jako parafia, gmina wam dziękujemy. Jesteśmy wam wdzięczni, bo to my możemy spać spokojnie, gdy wy dzałacie i ryzykujecie, nawet i własnym życiem - podkreślał w homilii duszpasterz.

Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy ponownie przemaszerowali do Domu Strażaka w Starej Kiszewie, gdzie czekał na nich poczęstunek.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.