Kościerzyna. X Rajd Niepodległości - wykazywali się wiedzą i dobrze się bawili

sobota, 11 listopada 2017 r., 18:37
fot. AL

Tradycyjnie obchodom z okazji 11 listopada towarzyszył Rajd Niepodległości. Kilkadziesiąt zespołów tworzonych przez rodziny, grupy przyjaciół, harcerzy, reprezentacje szkół ruszyło w teren, by mierzyć się z wyzwaniami i poznawać na nowo Kościerzynę - z zupełnie innej, historycznej perspektywy.

11 listopada można spędzać na różne sposoby, np. w atmosferze patriotycznego współzawodnictwa. Taka panowała podczas rajdu, który w Kościerzynie zorganizowano już po raz dziesiąty z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Każdy uczestnik rajdu otrzymał mapę i kartę, niezbędną do odnotowania zaliczeń za wykonanie zadania. Zawodnicy musieli odwiedzić szesnaście punktów usytuowanych w różnych częściach miasta.

Zawodnicy wystartowali z Ogródka Jordanowskiego. Odwiedzili m.in. Muzeum Ziemi Kościerskiej, Rynek Miasta, Starostwo Powiatowe, komendę Państwowej Straży Pożarnej, komendę Policji i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a zakończyli rajd w hali Sokolnia.

- W rajdzie uczestniczymy po raz drugi. Jesteśmy z Gdańska. Do Kościerzyny przyjedżamy specjalnie na ten rajd. U nas nie można tak spędzać Dnia Niepodległości, a ta forma świętowania jest fajna, szczególnie dla rodzin i dzieci - podkreślał ojciec siedmioletniej Julii, uczestniczki rajdu.

Zadaniem uczestników było m.in. przekroczenie progu wieży widokowej Starostwa Powiatowego, próba morsowania, wykazanie się wiedzą o Franciszku Sędzickim, Kaszubach, czy z zakresu bezpieczeństwa.

Podsumowanie Rajdu Niepodległości tradycyjnie odbyło się w kościerskiej sali Sokolnia. Tam też miało miejsce wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych, występy muzyczne czy pokaz tresury psa policyjnego.

Wyniki X Rajdu Niepodległości:

Drużyny Harcerskie:
1. miejsce - I HDT Wandry ze Starej Kiszewy
2. miejsce - XXIII DH z Łubiany
3. miejsce - IV Drużyna Harcerska Koniczyna ze Stężycy

Grupy Zorganizowane:
1. miejsce - Szkoła Podstawowa z Borka Kamiennego
2. miejsce - Super Króliczki
3. miejsce - Szkoła Podstawowa z Niedamowa

Osoby indywidualne:
1. miejsce - Robert Wodczak
2. miejsce - Wiktoria Meyer
3. miejsce - Bruno Stanet

Rodziny:
1. miejsce - Majewscy
2. miejsce - Witulscy
3. miejsce - Chomiuk

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.