Marzysz o pięknym i gładkim ciele? Zyskasz je dzięki depilacji laserem Light Sheer

niedziela, 12 listopada 2017 r., 10:00
fot. MD-Z

Depilacja laserowa pozwala raz na zawsze rozwiązać problem zbędnego owłosienia. Tego typu zabiegi można wykonać w różnych miejscach na Pomorzu, również w Kościerzynie. O tym, czym jest depilacja laserowa, komu jest polecana i jak się przygotować do zabiegu opowiadają ekspertki w stosowaniu tej metody laserem Light Sheer - Anna Labuhn i Katarzyna Knoblauch.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który pozwala na trwałe usuwanie zbędnego owłosienia. Wiązka światła emitowanego przez laser pochłaniana jest przez melaninę, barwnik znajdujący się w cebulkach włosów. Światło zmienia się w energię cieplną, która uszkadza mieszek włosowy, dzięki czemu włosy przestają rosnąć. Ta metoda depilacji cieszy się coraz większą popularnością, bo jej największą zaletą jest to, że pozwala na stałe pożegnać się ze zbędnym owłosieniem i cieszyć się piękną, gładką skórą już na zawsze. Korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg w zależności od partii ciała, na której się go wykonuje trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.

Komu polecają panie zabieg?

Wszystkim. Depilacja laserowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z owłosieniem bądź chcą je trwale usunąć. Pozwala raz na zawsze zapomnieć o takich zabiegach jak woskowanie czy inne bolesne metody usuwania owłosienia. Ta metoda jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z włosami wrastającymi oraz dla tych, które mają problemy ze stanami zapalnymi po klasycznych zabiegach depilacji. Z naszych usług korzystają też osoby, które mają uczulenia na różne preparaty do usuwania włosów. Usuwając włosy laserem uzyskamy piękną i gładką skórę. Na zabiegi zgłaszają się do nas również osoby niepełnoletnie. W takich przypadkach wymagana jest jednak zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Ważne jest też, by taka osoba była już w fazie dojrzewania, co w przypadku dziewcząt wiąże się z regularnymi menstruacjami.

Panuje powszechne przekonanie, że depilacja laserowa jest zabiegiem bardzo kosztownym. Czy tak jest w rzeczywistości ?

Największą zaletą depilacji laserowej jest to, że dzięki niej pozbywamy się włosów raz na zawsze. Wiele osób ma problemy z owłosieniem na konkretnych partiach ciała, zdarza się, że jest to dla nich sprawa wstydliwa, czują się niekomfortowo. Zabieg depilacji laserem pozwoli im już nigdy się tym nie przejmować. I wbrew pozorom w dłużej perspektywie czasu jest zabiegiem mniej kosztownym niż np. depilacja woskiem u kosmetyczki. Z analiz ekspertów wynika, że przez pięć lat, regularnie korzystając z wizyt w salonie możemy wydać nawet 7 tys. zł. Koszty depilacji laserowej rozkładają się w czasie, gdyż by trwale pozbyć się włosów potrzeba około sześciu do ośmiu zabiegów. Przykładowo, by pozbyć się całkowicie włosków z pach w okresie około 1,5 roku wydamy łącznie około 600-800 zł. Wszystko zależy również od tego, jaki mamy typ włosa i skóry.

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby zabieg był jak najbardziej efektywny należy przestrzegać kilku prostych zasad. Na trzy-cztery tygodnie przed zabiegiem nie należy włosów wyrywać. Niewskazana jest więc depilacja woskiem, depilatorem, pęsetą czy kremem do depilacji. Uszkadzają one cebulki włosa, przez co trudniej je prawidłowo usunąć. Skóra nie powinna być też opalona, więc na miesiąc przed zabiegiem należy wstrzymać się z wizytami na solarium, nie stosujemy też samoopalaczy. Na kilka dni przed zabiegiem nie należy stosować żadnych peelingów. Ważne również, by w dzień zabiegu skóra nie była pokryta żadnymi kosmetykami np. balsamem czy oliwką. Przygotowując się do depilacji należy skórę ogolić maszynką jednorazową.

Depilacja laserowa jest zabiegiem bolesnym?

Depilacja laserowa nie jest bolesna, ale jest odczuwalna. Wszystko zależy od indywidualnego progu bólowego każdej osoby. Nasi klienci i klientki różnie odbierają zabieg. Niektórzy odczuwają lekkie ukłucia w momencie wystrzelenia wiązki. Głowica laserowa ma specjalny system chłodzący, za sprawą którego odczuwanie bólu jest mniejsze. Końcówka lasera schładza depilowane miejsce i dopiero wtedy oddawany jest impuls. Panie, które bardziej odczuwają ból mogą zakupić też w aptece specjalny krem znieczulający, jest on jednak dostępny na receptę.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zastosowania tej metody?

Zabiegu depilacji laserowej, podobnie jak wielu innych, nie należy wykonywać w ciąży. Przeciwwskazaniem jest także przyjmowanie antybiotyków światło- lub fotouczulających. Informacja o tym, że mogą prowadzić do tego typu uczuleń powinna być zawarta w ulotce, jeśli takowej nie ma, możemy normalnie przystąpić do zabiegu. Nie wolno również przyjmować ziół i leków zawierających dziurawiec i nagietek. Nie należy też wykonywać zabiegu na skórze świeżo opalonej, na miesiąc przed zabiegiem nie należy się opalać.

Na rynku pojawia się coraz więcej ofert z depilacją laserową. Czym kierować się przy wyborze zabiegu?

Przede wszystkim należy sprawdzić, na jakim urządzeniu pracują kosmetyczki. Urządzenie, z którego korzystamy to laser Light Sheer. Jest sprowadzany ze Stanów Zjednoczonych. Jest to urządzenie medyczne, a nie kosmetyczne. To sprawdzony i w pełni bezpieczny sprzęt, jedno z najskuteczniejszych urządzeń na rynku. Sprzęt tak wysokiej klasy jest gwarancją tego, że zabieg będzie bezpieczny i skuteczny. Wiele salonów kosmetycznych pracuje na laserach, które nie tylko są mniej precyzyjne, ale także nie usuwają włosów trwale. Taki salon może kusić niższą ceną, ta jednak nie idzie w parze z jakością usługi. Po roku, dwóch zabiegi trzeba powtarzać. Nasz laser Light Sheer usuwa owłosienie już na zawsze. Przed wybraniem salonu, w którym wykonamy zabieg, warto sprawdzić na jakim urządzeniu się tam pracuje. Zajmujemy się depilacją laserową od wielu lat, zaufały nam setki klientek. Ukończyłyśmy niezbędne kursy, mamy certyfikaty potwierdzające nasze umiejętności, można je sprawdzić w specjalnej bazie dystrybutora Light Sheer.

Pomagają panie również w usuwaniu włókniaków i popękanych naczynek

Tak, pracujemy na urządzeniu do epilacji i koagulacji. Za jego pomocą możemy pomóc osobom, które mają problemy ze skórą naczynkową, a także z włókniakami. Epilatorem możemy też usunąć włosy białe, których ze względu na ich jasny kolor nie dostrzega wiązka laserowa.

Jak można się z paniami umówić?

Pracujemy w kilku punktach na terenie województwa pomorskiego, w Trójmieście, w Redzie, a także w Kościerzynie i Sierakowicach. Zabiegi wykonujemy, co sześć tygodni, bo to optymalny czas dla wzrostu cebulki włosa, tak by potem można ją było lepiej usunąć. Na wizytę można się umówić telefonicznie, mailowo bądź za pośrednictwem facebooka - Depilacja Laserowa Pomorskie. Tam można również znaleźć informacje na temat aktualnych promocji i terminów wizyt.

Na zabiegi można umówić się pod numerami telefonu - 500 749 185 lub 536 123 462.

Zabiegi depilacji laserowej można się umówić w następujących miejscowościach:

Sierakowice ul. Lęborska 4
Kościerzyna ul. Dworcowa 19
Gdynia ul. Pułaskiego 2/2
Gdańsk Ujeścisko ul. Ostołęcka 3B
Reda Al. Lipowa 32

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.