Udany debiut Maksa Onasza na zawodach motocrossu w Holandii

piątek, 10 listopada 2017 r., 17:36
fot. nadesłane

Maks Onasz, młody motocrossowiec z Kaszub odnotował bardzo udany start w zawodach w halowym supercrossie, które w pierwszy weekend listopada odbyły się w Euro Hall w Holandii. Dobrze spisał się również jego klubowy kolega Dawid Zaremba z Pępowa.

Maks Onasz, dziesięcioletni talent motocrossowy z Czapli zaliczył świetny start podczas zawodów w Holandii. Młody sportowiec trenuje od ponad dwóch lat. Przygodę z motocrossem rozpoczął, gdy poznał Dawida Zarembę, jednego z najmłodszych zawodników tej dyscypliny na Pomorzu. Obaj chłopcy należą do klubu KMX Kaszuby i w ubiegły weekend wystartowali w zawodach w Holandii. Zawody trwały trzy dni, najpierw rozegrano puchar regionu, a potem zawodnicy startowali w kwalifikacjach oraz finałach głównych.

Maks podczas piątkowych kwalifikacji nie dostał się do finału grupy A, ale udało mu się zakwalifikować do finału grupy B. Jak informuje na swoim fanpage'u na facebooku, przed startami był bardzo zestresowany, bo był to jego debiut. W grupie B pojechał świetnie zajmując ostatecznie trzecie miejsce w finale Pucharu Regionu. Podczas wyścigu w niedzielę, w pierwszym biegu Maks był szósty w kwalifikacjach grupowych, dostał tzw. "last chance" w drugim biegu i zakończył go na pierwszym miejscu, awansując do finału A. W finale zajął bardzo dobrą ósmą pozycję.

- Udział w tego typu zawodach dał mi na pewno dużo nowych doświadczeń, wiedzy i nowe kontakty. To był też dobry trening techniczny, a na wygrywanie przyjdzie jeszcze czas - zaznacza Maks.

W zawodach wystartował także klubowy kolega Maksa - Dawid Zaremba, który w SX 65 KW zajął trzecie miejsce, natomiast w sobotę siódme, a w niedzielę szóste.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.