Dziemiany. Termomoderniazacja budynku urzędu gminy dobiega końca

czwartek, 9 listopada 2017 r., 15:40
fot. internet/pixabay

Już niedługo skończy się remont urzędu gminy Dziemiany. Wykonano już naprawę dachu. Trwa modernizacja zewnętrznej i wewnętrznej części budynku. Prace mają zakończyć się jeszcze w listopadzie.

- Realizacja tej inwestycji przebiegała dwuetapowo. W roku 2015 został wykonany remont dachu, którego koszt wyniósł 121.500 zł - poinformowała Katarzyna Sprawka z działu inwestycji w gminie Dziemiany.

Druga cześć robót już została rozpoczęta. Główne prace prowadzone były podczas wakacji. Ich zakończenie planowane jest do końca listopada. Wykonuje je firma Ekosun z Koszalina.

W ramach drugiej części inwestycji zostały wykonane roboty rozbiórkowe, izolacje termiczne ścian, stropów i fundamentów, jak również częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Ponadto zamontowano już gruntową pompę ciepła, dzięki której pobierana będzie energia z wnętrza ziemi. Zmodernizowano również kotłownię

Oprócz tego podjęto się przebudowy instalacji centralnego ogrzewania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i wymieniono oświetlenie na LED-owe.

- Koszt całej termomodernizacji budynku urzędu wynosi około 1 mln zł. Pieniądze pochodzą z dotacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt dofinansowany jest w około 85 procentach - podała Katarzyna Sprawka.

BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.