Obchody Święta Niepodległości - sprawdź, co będzie się działo

czwartek, 9 listopada 2017 r., 09:15
fot. archiwum/MD-Z

W sobotę świętować będziemy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości odbędą się w Kościerzynie. Oficjalnym obchodom Święta Niepodległości towarzyszyć będzie Strzelanie o Tarczę i Szablę Starosty Kościerskiego oraz Rajd Niepodległości, organizowany już po raz dziesiąty.

Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Władze samorządowe powiatu kościerskiego zapraszają do udziału w Powiatowych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12. uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie. Około godz. 13. odbędzie się przemarsz korowodu ulicami miasta (Świętojańska, Rynek, Gdańska, Wojska Polskiego, Dworcowa) pod przewodnictwem Orkiestry Dętej "Begama" z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Kościerzynie, do Grobu Nieznanego Żołnierza i Pomnika Chrystusa Króla, gdzie złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Jak co roku, obchodom Święta Niepodległości towarzyszyć będzie Strzelanie o Tarczę i Szablę Starosty Kościerskiego, organizowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Kościerzynie oraz Rajd Niepodległości, organizowany już po raz dziesiąty.

X Rajd Niepodległości
Rajd Niepodległości to już sztandarowa impreza, która towarzyszy kościerskim obchodom z okazji święta 11 listopada. W tym roku odbędzie się jej dziesiąta edycja. Już z tego względu należy się spodziewać, że odkrywaniu Kościerzyny sprzed lat, będzie towarzyszyć wiele niespodzianek. Na starcie rokrocznie staje kilkaset osób, pokonując miejskie uliczki i wykonując zadania rodzinnie, z przyjaciółmi, czy indywidualnie. Zapisy na ten wyjątkowy rajd odbędą się w sobotę w godzinach od 14 do 15.30 w Ogródku Jordanowskim. O godzinie 14.05 pierwsze grupy udadzą się już wyznaczonym szlakiem przeszłości w Kościerzynie. Każdy zawodnik otrzyma mapę i kartę, według której będzie musiał zaliczać przygotowane zadania.

Każdy kto weźmie udział w rajdzie będzie miał okazję spojrzenia na Kościerzynę z innej perspektywy, między innymi z wieży widokowej Starostwa Powiatowego. Podsumowanie X Rajdu Niepodległości tradycyjnie odbędzie się w kościerskiej sali Sokolnia. Tam też będzie miało miejsce wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych, występy muzyczne czy pokaz tresury psa policyjnego.

Morsowanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Kościerski Klub Morsa Forrest Gump zaprasza do wspólnego morsowania. Tym razem początek imprezy na kościerskim Rynku. W programie kąpiel w baliach dla chętnych, sauna, ciepła herbata i coś do jedzenia, gry i zabawy dla wszystkich. Start o godz. 14.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.