Cztery medale kościerskich pływaków na Pucharze Europy Juniorów

wtorek, 7 listopada 2017 r., 14:00

Kolejne sukcesy mają na swoim koncie zawodnicy UKS Manta Kościerzyna. Z odbywającego się w Gliwicach Pucharu Europy Juniorów przywieźli cztery medale, wszystkie brązowe.

Na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach rozegrany został Puchar Europy Juniorów w pływaniu w płetwach dla zawodników kategorii D i C. Łącznie w zawodach wystartowało 234 zawodników z 34 klubów z 11 krajów. Pozakonkursowo w pucharze wystartowali także pływacy z Jordanii.

W zawodach wzięło też udział dziewięciu reprezentantów UKS Manta Kościerzyna, a mianowicie Julia Greń, Julia Kiedrowska, Michalina Kreft, Wiktoria Szwichtenberg, Neli Wanta, Michał Koliński, Szymon Kropidłowski, Damian Kutela i Maciej Rozgoński. Warto dodać, że kościerscy pływacy z uwagi na zamknięcie basenu mieli przerwę w treningach. Mimo to popłynęli rewelacyjnie.

Szymon Kropidłowski dwukrotnie stawał na trzecim stopniu podium, zdobywając brązowe medale na 100 metrów i 50 BF. Brąz zdobyli także Neli Wanta na dystansie 100 SF oraz Michał Koliński na dystansie 400BF. Ponadto Szymon Kropidłowski i Michał Koliński zajęli 5 i 6 miejsce, z kolei Julia Greń kończyła zawody na miejscach 5, 6 i 12. Była też najlepszą Polką na swoich dystansach w kategorii D.

- Zajęliśmy trzecie miejsce w progresji zawodników, największą poprawę swojego czasu o 27 proc. uzyskała Wiktoria Szwichtenberg. W generalnej klasyfikacji punktowej zajęliśmy bardzo dobre 10 miejsce (jako trzeci klub z Polski) - podkreślają przedstawiciele UKS Manta Kościerzyna.

Jak dodają, indywidualnie w kategorii C Szymon Kropidłowski zajął 10. miejsce (trzeci zawodnik z Polski), natomiast w kategorii D Julia Greń zajęła 15. miejsce (jako druga zawodniczka z Polski).