Policjanci podsumowują akcję Znicz

wtorek, 7 listopada 2017 r., 09:43
fot. archiwum

Trzy wypadki, w których ranne zostały cztery osoby, 14 kolizji, czterech nietrzeźwych kierujących, 67 kierowców ukaranych mandatami - to bilans tegorocznej akcji Znicz w powiecie kościerskim, która trwała od piątku, 28 października do niedzieli, 5 listopada.

Przez ponad tydzień zwiększona liczba policyjnych patroli czuwała nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu kościerskiego, jak i gości. Od 28 października do 5 listopada kościerscy funkcjonariusze odnotowali trzy wypadku drogowe, w których ranne zostały cztery osoby. Doszło także do 14 kolizji.

Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Niestety, znaleźli się tacy, którzy postanowili usiąść za kółkiem pod wpływem alkoholu. Policjanci udaremnili dalsza jazdę czterem nietrzeźwym kierującym oraz trzem rowerzystom.

Przy okazji każdej kontroli funkcjonariusze zwracali także szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzali też czy wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy i czy pojazdy nie były przeładowane.

Podczas akcji Znicz ukarano 67 kierowców mandatami, głównie za przekroczenie prędkości oraz niestosowanie się do zmiany organizacji ruchu w obrębie cmentarzy, a więc jazdę "pod prąd".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.