Uderzył osobówką w drzewo - miał prawie dwa promile

poniedziałek, 6 listopada 2017 r., 09:35
fot. archiwum

Z obrażeniami ciała do szpitala trafił młody mieszkaniec Gdyni, który w nocy z niedzieli na poniedziałek uderzył samochodem w drzewo. Okazało się, że był nietrzeźwy. Wsiadł za kółko mając około dwa promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło, około godz. 1.30, w nocy z niedzieli na poniedziałek w Kościerskiej Hucie. 21-letni mieszkaniec Gdyni jechał samochodem marki Toyota Corolla w kierunku Kościerzyny.

- W pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo - informuje Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Mężczyznę z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala w Kościerzynie.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że młody kierowca miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.