W Starej Kiszewie świętowano z okazji Dnia Niepodległości

niedziela, 5 listopada 2017 r., 17:59
fot. AL

Msza święta, uroczysty przemarsz ulicami miejscowości i akademia w miejscowej szkole z inscenizacją i śpiewaniem pieśni patriotycznych - tak w Starej Kiszewie już w niedzielę świętowano obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Wielkim zobowiązaniem dla naszego pokolenia jest to, abyśmy potrafili korzystać z wolności. My, którzy przybyliśmy tutaj, dajemy dobre świadectwo tego, że czujemy się obywatelami naszej Ojczyzny, że w sercach mamy uczucia miłości do naszej Ojczyzny, że chcemy dużo czynić, aby pomyślnie toczyły się jej dalsze losy. Dobrze, że jesteśmy reprezentantami różnych pokoleń. Razem tworzymy jedną, wielką rodzinę patriotyczną - podkreślał ks. Andrzej Taliński.

- Dzisiaj świętujemy 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Warto czasami przypomnieć sobie, dlaczego utraciliśmy tę wolność. Obecnie patrząc na politykę, kłótnie, swary, to wypisz wymaluj to, co kiedyś zdarzyło się w Polsce. Niepodległość nie jest nam dana na zawsze. Pamiętajmy o to. O wolność trzeba dbać - dodawał wójt gminy Stara Kiszewa Marian Pick.

Gminne obchody święta Dnia Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą. Po niej wszyscy przemaszerowali do pobliskiej szkoły, gdzie odbyła się akademia patriotyczna, podczas której młodzież zaprezentowała inscenizację patriotyczną. W programie znalazłasię także
prezentacja laureatów Międzygminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej, a świętowanie zwieńczyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Organizatorami obchodów Święta Niepodległości byli parafia, wójt gminy Stara Kiszewa oraz Zespół Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.