W Bąku powstanie przystań kajakowa

poniedziałek, 6 listopada 2017 r., 11:47
fot. nadesłane/UG Karsin

Zatoka postojowa z pomostem do cumowania kajaków, suszarka na kajaki, dwie wiaty z miejscem do odpoczynku oraz paleniskiem do ogniska, sanitariaty, pole namiotowe, plac zabaw oraz boisko do siątkówki - tak w przyszłym roku ma zmienić się otoczenie nad kanałem Wdy w Bąku. Wszystko za sprawą tego, że karsiński samorząd wraz z partnerami pozyskał dotację na relizację inwestycji.

607.000 zł, czyli 85 proc. całkowitej wartości projektu wyniesie dofinansowanie ze środków unijnych na realizację zadania pn. "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Z nurtem Wdy". Jest to projekt partnerski gmin Karsin, Czersk i Kaliska, w którym karsiński samorząd pełni rolę partnera wiodącego. Realizacja całej inwestycji ma pochłonąć 714.000 zł, z czego przedsięwzięcie gminy Karsin opiewa na kwotę 452.000 zł.

- W gminie Karsin rekreacyjnie zagospodarowana zostanie zakupiona w ubiegłym roku przez gminę działka położona nad kanałem Wdy w Bąku. Urządzona zostanie tam zatoka postojowa z pomostem do cumowania kajaków. Na brzegu stanie suszarka na kajaki, dwie wiaty z miejscem do odpoczynku oraz paleniskiem do ogniska, przenośne sanitariaty oraz kosze na śmieci. Przygotowane zostanie też pole namiotowe, plac zabaw z nawierzchnią trawiastą i boisko do siatkówki, a cały teren zostanie ogrodzony - informuje karsiński samorząd.

Warto dodać, że gmina Czersk w ramach projektu zbuduje przenoski przez jaz elektrowni w Zakładzie Hodowli Pstrąga w Wojtalu, a gmina Kaliska za 171.000 zł zagospodaruje przystań kajakową w Czubku.

- Cały szlak kanału i rzeki Wdy na terenie gmin partnerskich zostanie oznakowany. Przewidziano także środki na promocję projektu, a zwłaszcza walorów turystycznych gmin - podkreśla Urząd Gminy Karsin.

Realizacja projektu rozpocznie się wiosną przyszłego roku.

oprac. AL
info. UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.