II Kościerski Zjazd Akordeonistów

sobota, 4 listopada 2017 r., 15:55
fot. AL

Trwa II Kościerski Zjazd Akordeonistów. Miłośnicy gry na akordeonie zjechali w sobotę do Kościerzyny z różnych zakątków Polski, by wziąć udział w warsztatach pod okiem Pawła Nowaka. Zdobyte umiejętności będą mieli okazję zaprezentować szerszej publiczności podczas wieczornego koncertu.

W tegorocznym zjeździe bierze udział ponad 20 osób.

- Cieszę się, że pojawili się akorodeoności z całej Polski. Zainteresowanie jest większe niż przed rokiem. Już po pierwszych lekcjach widzę, że ubiegłoroczne warsztaty przyniosły efekt, bo ich uczestnicy wprowadzają w życie rady, których udzielałem podczas pierwszego zjazdu - przyznaje Paweł Nowak.

Uczestnicy, wśród kórych pojawili się między innymi miłośnicy gry na akordeonie z Białegostoku czy Kwidzyna, nie ukrywają, że rady Pawła Nowaka są cenne i to dzięki niemu odkrywają akordeonową pasję.

- Przygodę z akordeonem rozpocząłem trzy lata. Wówczas w Czarnej Białostockiej odbywały się warsztaty z Pawłem Nowakiem. Siedziałem z boku jako początkujący i patrzałem jak uczy. Zajęcia z Pawłem naprawdę pomagają. Rewelacja. Polecam innym - mówi Wojciech Grabowski z Kwidzyna.

- Na akordeonie gram od 11 roku życia. Miałem jednak dość długą przerwę. Do gry na tym instrumencie wróciłem trzy lata temu. Pojechałem na warsztaty, które prowadził Paweł Nowak. Chciałem pokazać poziom, jaki reprezentuję i usłyszeć, czy warto dalej w to brnąć. Okazało się, że chyba warto. Staram się nie omijać warsztatów, jeśli jestem w okolicy, albowiem pan Nowak jest uprzejmy otwierać na warsztatach takie drzwi, które zwykle się omija. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak można zagrać, na co zwrócić uwagę. A podczas warsztatów zdobywamy tę wiedzę i umiejętności - dodaje Andrzej Jarmocik z Białegostoku.

Po kilkugodzinnych warsztatach będzie też czas na zaprezentowanie swoich umiejętności przed szerszą publicznością. Koncert w wykonaniu uczestników warsztatów rozpocznie się o godzinie 18. w restuaracji Rzemyk w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.