Policyjna akcja Znicz potrwa do niedzieli

piątek, 3 listopada 2017 r., 10:57
fot. archiwum

Policjanci przedłużyli akcję Znicz. Aż do niedzielnego wieczora nad bezpieczeństwem uczestników ruchu będzie czuwać więcej policyjnych patroli. Dotychczas akcja przebiega spokojnie. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i ostrożność podczas jazdy.

Jak podaje kościerska policja, akcja Znicz potrwa do niedzieli. Przez ten czas na drogach będzie można spotkać większą liczbę policyjnych patroli. Funkcjonariusze apelują do użytkowników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

- Po pierwsze dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy też o konieczności zachowania odpowiedniego odstępu między samochodami. Policjanci nie będą pobłażać tym, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków - apeluje policja.

- Kierowcom przypominany także, iż w okresie Wszystkich Świętych na drogach w pobliżu cmentarzy, częściej niż zwykle spotkamy osoby piesze poruszające się poboczem lub jezdnią. Powinniśmy więc jechać ostrożnie i mieć na uwadze, że pieszy po zmroku dostrzegany jest przez kierującego niemal w ostatniej chwili - dodaje.

Funkcjonariusze apelują także do pieszych, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza.

- Pamiętajmy, że przepisy wskazują na obowiązkowy element odblaskowy używany przez pieszego czy rowerzystę poza terenem zabudowanym po zmroku, to każdy z niechronionych uczestnik ruchu drogowego, nawet w mieście czy innej mniejszej miejscowości, także powinien go mieć by być widocznym na drodze. To rozsądna konieczność - podkreślają.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.