Iłownica. Kierował VW Vento - miał prawie 3 promile!

czwartek, 2 listopada 2017 r., 09:01
fot. archiwum

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się dla 61-latka przejażdżka VW Vento. Mężczyzna wsiadł za kółko, mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Wydmuchał prawie 3 promile alkoholu!.

Do zatrzymania doszło we wtorek w Iłownicy o godz. 16.30.

- Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli VW Vento, którym kierował 61-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wydmuchał blisko trzy promile alkoholu - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Ponadto w środę nad ranem służby interweniowały na ulicy Kolejowej w Kościerzynie.

- Około godziny 4.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że VW Sharan wypadł z trasy i przebił barierki ochronne. Okazało się, że pojazdem kierował 19-latek, który znajdował się po użyciu alkoholu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń - podaje asp. Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, poza tym tymi dwoma zdarzeniami, jak i porannym, poniedziałkowym wypadkiem, do którego doszło w Chwarzenku, akcja Znicz przebiega spokojnie. Potrwa do piątkowego poranka.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.