Dzielne 14-latki pomogły w zatrzymaniu agresywnych mężczyzn

wtorek, 31 października 2017 r., 11:51
fot. nadesłane

W poniedziałek komendant powiatowy policji w Kościerzynie odwiedził szkołę podstawową w Wielu, w gminie Karsin. Udał się tam, by podziękować dwóm czternastoletnim uczennicom szkoły, które wykazały się wielką odwagą pomagając w zatrzymaniu dwóch agresywnych mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w okolicy jednego z kościerskich lokali przy ul. Tkaczyka, 23 października około godz. 19. Czternastoletnie dziewczęta, uczennice szkoły w Wielu zauważyły, jak dwóch mężczyzn bije trzeciego. Natychmiast wezwały policję. Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, obezwładnili napastników. Tymczasem uczennice udzieliły pomocy przedmedycznej ofierze agresorów. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Poszkodowany z obrażeniami został przewieziony do kościerskiego szpitala.

W poniedziałek, inspektor Marcin Piotrzkowski komendant powiatowy Policji w Kościerzynie w obecności Andrzeja Narlocha, dyrektora Szkoły Podstawowej w Wielu i wójta gminy Karsin, Romana Brunke, podziękował za pomoc w zatrzymaniu agresywnych mężczyzn odważnym dziewczętom.

MD-Z
Info: KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.