Zalania i powalone drzewa - strażacy interweniowali

poniedziałek, 30 października 2017 r., 09:00
fot. archiwum

Ponad 20 interwencji związanych z podtopieniami, zalaniami i powalonymi drzewa odnotowali w weekend kościerscy strażacy. Na szczęście orkan Grzegorz, który wyrządził ogromne szkody w innych rejonach Polski, oszczędził Kaszuby.

Niesprzyjająca aura dała się we znaki mieszkańcom powiatu kościerskiego. Intensywne opady deszczu doprowadziły do wielu podtopień i zalań. Woda wdzierała się do prywatnych posesji, piwnic oraz zalewała drogi i pola.

- Największy problem pojawił się w Skrzydłowie na terenie gminy Nowa Karczma, gdzie wskutek niedrożnych rowów melioracyjnych woda zalegała na powierzchni kilku hektarów. Zagrożone zalaniem były dwa gospodarstwa - mówi bryg. Tomasz Klinkosz, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie.

Silny wiatr łamał też drzewa. W niedzielne przedpołudnie z uwagi na powalone na jezdnię drzewo nieprzejezdna była droga krajowa nr 20.

- W Kłobuczynie w centrum miejscowości drzewo przewróciło się na drogę krajową uszkadzając słup energetyczny - dodaje bryg. Tomasz Klinkosz.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.