Budowa ścieżki rowerowej na trasie Karsin-Wiele dobiega końca

czwartek, 26 października 2017 r., 15:22
fot. nadesłane/UG Karsin

Dobiega końca budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej łączącej Karsin i Wiele realizowana przez gminę Karsin. Wykonawca robót - firma Adbet z Chojniczek zapewnia, że do 27 października zakończą się prace porządkowe na inwestycji.

Ścieżka biegnie z prawej strony pasa drogowego jadąc z Karsina do Wiela. Ma szerokość 2,5 metra i długość ponad 2,5 km. Ponadto zostanie wydłużona o dodatkowe kilkaset metrów, gdyż oznakowanie ciągu pieszo-jezdnego rozpocznie się od cmentarza w Karsinie, a zakończy na ulicy Głównej w Wielu kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem z ulicą Prymasa Wyszyńskiego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu rowerzystów obniżone zostaną też wjazdy na istniejące chodniki.

Koszt budowy ścieżki wyniesie 1,05 mln zł, z czego 230.000 zł stanowi dotacja ze środków unijnych pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Stolem". Jeszcze w tym roku gmina zamierza wykonać koncepcję budowy ścieżki rowerowej z Karsina do granicy gminy na rzece Niechwaszcz.

Gmina wspiera też działania Starostwa Powiatowego w Kościerzynie przy budowie ścieżki rowerowej z Wiela w kierunku Lubni. Samorządy gminy Czersk oraz Brusy są zainteresowane budową ścieżek, które połączą gminę Karsin z Kaszubską Marszrutą - siecią ponad 160 kilometrów tras rowerowych w powiecie chojnickim.

nadesłane/UG Karsin/Łukasz Datta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.