Gmina Karsin planuje przebudowę sytemu zasilania w wodę

czwartek, 26 października 2017 r., 14:02
Projekt przebudowy gminnego systemu zasilania w wodę pitną przewiduje likwidację hydroforni w Karsinie Projekt przebudowy gminnego systemu zasilania w wodę pitną przewiduje likwidację hydroforni w Karsinie fot. nadesłane/UG Karsin

Gmina Karsin przygotowuje się do przebudowy gminnego systemu zasilania w wodę pitną. Jeszcze w tym roku wykonane mają zostać niezbędne podkłady geodezyjne, a następnie opracowane zostaną projekty techniczne nowych obiektów i instalacji.

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę gmina będzie starała się o dofinansowanie realizacji projektu. Szacuje się, że koszt zadania wyniesie ponad 1,4 mln zł. W zależności od możliwości finansowych całe zadanie może być realizowane etapami.

Z uwagi na ograniczone możliwości techniczne ujęcia wody w Karsinie planowana jest jego likwidacja, a zasilane z niego miejscowości będą otrzymywać wodę z ujęcia w Dąbrowie. W związku z tym w pierwszej kolejności przy hydroforni w Dąbrowie planowana jest budowa nowej studni oraz stacji uzdatniania wody.

W celu stabilizacji ciśnienia wody w sieci w sytuacjach nagłego zapotrzebowania na duży pobór wody wybudowane zostaną zbiorniki wyrównawcze o pojemności 75 m3 przy hydroforni w Dąbrowie oraz w Karsinie w okolicach boiska "Orlik". W drugim etapie przewidziano budowę nowej studni oraz zbiornika retencyjnego przy hydroforni w Kliczkowach. Obie hydrofornie mają zostać gruntownie zmodernizowane i zautomatyzowane wraz z ich pełnym, zdalnym monitoringiem i sterowaniem.

Z koncepcją realizacji tego zadania, która wytycza kierunek, zakres oraz wstępny koszt planowanych prac zapoznali się podczas ostatniej sesji Rady Gminy Karsin, która odbyła się 9 października.

nadesłane/UG Karsin/Łukasz Datta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.