Dziemiany. "Czołówka" mitsubishi ze skodą - jedna osoba ranna

środa, 25 października 2017 r., 16:51
fot. internet/OSP Raduń

Jedna osoba została poszkodowana wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe popołudnie na drodze wojewódzkiej tuż przed Dziemianami. W rejonie wiaduktu Mitsubishi Pajero zderzyło się ze Skodą Octavią.

Zgłoszenie o wypadku dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kościerzynie otrzymał około godziny 13. W rejonie wiaduktu tuż przed Dziemianami zderzyły się dwa pojazdy - Mitsubishi Pajero oraz Skoda Octavia.

- W zdarzeniu brały udział dwie osoby, w tym jedna wskutek zderzenia została zakleszczona w samochodzie. Działania strażaków polegały na wydobyciu zakleszczonej w pojeździe osoby oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia - informuje mł. bryg. Tomasz Holc, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Dziemiany, OSP Raduń, JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

- Funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Wynika z nich, że 43-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego kierujący skodą, jadąc w kierunku Chojnic, na łuku drogi z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem marki Mitsubishi, którym kierował 63-latek, mieszkaniec Warszawy. Policjanci przeprowadzili badania alko-testem kierowców, byli trzeźwi - podaje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Utrudnienia w ruchu trwały ponad dwie godziny.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.