Liniewo. Pół wieku to dla nich mało - świętowali jubileusze małżeńskie

środa, 25 października 2017 r., 14:06
fot. AL

Medale przyznane przez samego prezydenta Andrzeja Dudę, kwiaty, upominki, gratulacje i życzenia - to wszystko czekało na dziewięć wyjątkowych par małżeńskich z terenu gminy Liniewo. W ten sposób w środę uhonorowano tych, którzy miłość i wierność małżeńską przyrzekali sobie 50 lat temu. W przypadku dziesięciu kolejnych par wynik ten jest jeszcze lepszy, a wspólne życie trwa już 55 i 60 lat.

Pół wieku temu przysięgali sobie miłość, wierność i, że odtąd przez życie będą szli wspólnie. Środowa uroczystość, była dowodem na to, że w swoich decyzjach wytrwali. Wśród świętujących par nie zabrakło również szmaragdowych i diamentowych jubilatów, dla których słowa przysięgi małżeńskiej wypowiedziane przed laty nie zostały rzucone na wiatr.

Dzięki wytrwałości, zrozumieniu i miłości dotrwali do tak zacnych jubileuszy. Z tej okazji wszyscy spotkali się w Gospodzie Bukowy Las, by razem z władzami gminy Liniewo świętować swoje rocznice ślubu. Nie zabrakło więc życzeń i gratulacji od tutejszego samorządu.

- To szczególny moment, w którym możemy cieszyć się z tak wspaniałych jubileuszy 50-lecia, 55-lecia i 60-lecia małżeństwa. Przez te lata budowaliście, tworzyliście nasza gminę i pracowaliście na jej przyszłość. Za co dziś bardzo wam dziękujemy. Ludzie w dojrzałym wieku roztropniej patrzą na wszelkie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowemu doświadczeniu, zyskaliście wiedzę i dojrzałość. To wy, drodze jubilaci, jesteście strażnikami pamięci zbiorowej. To wy, macie szczególny tytuł do tego, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości będących podstawą i regułą życia społecznego. Jesteście księgą mądrości oraz dobra i wszelkiej roztropności dla młodego pokolenia tej gminy. Życzę wam drodzy jubilaci zdrowia, miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku najbliższych, bowiem człowiek urodził się po to, aby się radować - podkreślał wójt gminy Liniewo Mirosław Warczak.

- Dziś zapewne, kiedy myślą sięgacie wstecz i widzicie owoce Waszego trudu nie żałujecie tych wspólnie przeżytych dni. Tych lat, bo wiecie, że te wspólne szczęśliwie lata, to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład zgody i miłości małżeńskiej dla tych wszystkich, którzy dzisiaj, podobnie jak Wy przed laty, decydują się związać węzłem małżeńskim. Życzyć by sobie należało, aby wszystkie małżeństwa były tak dobre jak wasze. W imieniu młodszych pokoleń chciałabym podziękować wam za wszystko, czego dokonaliście w życiu. Za Waszą miłość, ofiarność, zrozumienie wielkich celów małżeństwa, dobre wychowanie dzieci i nocy przy nich nieprzespane, za przykład życia, za cierpienie, łzy radości, za każdy siwy włos na Waszej skroni - dodawała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Michalina Zielińska.

Zgodnie z tradycją, pary, które mogły poszczycić się 50-letnim stażem małżeńskim zostały odznaczone medalem "Za długoletnie pożycie małżeńskie" nadanym przez prezydenta RP. Aktu dekoracji dokonali wójt Mirosław Warczak i Przewodniczący Rady Gminy Liniewo Wiesław Szarmach. Małżeństwa, które wykazały się większym stażem otrzymały natomiast dyplomy gratulacyjne. Nie brakło też upominków od władz gminy.

Złoci jubilaci:
Maria i Wiktor Blankowscy
Bernadeta i Gerard Borkowscy
Łucja i Franciszek Guzińscy
Teresa i Józef Moritzowie
Jadwiga i Władysław Radomscy
Brygida i Bolesław Rekowscy
Teresa i Tadeusz Romanowscy
Zofia i Wiktor Szarmachowie
Krystyna i Jerzy Wołoszykowie

Szmaragdowi jubilaci:
Dominika i Jan Brzezińscy
Jadwiga i Henryk Czapiewscy
Teresa i Zygfryd Drewsowie
Irena i Leonard Górscy
Krystyna i Józef Kursowie
Teresa i Piotr Łankowscy
Gertruda i Heinz Noffkowie

Diamentowi jubilaci:
Mieczysława i Wacław Potrykusowie
Agnieszka i Zygmunt Runowscy
Teresa i Czesław Wołodzinowie

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.