Historyczny sukces kościerskiego karate

wtorek, 24 października 2017 r., 09:50
fot. nadesłane/Wojciech Mrowiński

Spektakularnym sukcesem zakończyła się wyprawa Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" do Lublina na V Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. Kościerski klub za sprawą Amelii Gaszewskiej zapisał nową kartę w swej historii, wracając po raz pierwszy ze srebrnym medalem z dziecięcych zawodów najwyższej rangi europejskiej. Ponadto do finałowej czwórki wdarł się także inny zawodnik z Kościerzyny - Julian Rekowski.

W miniony weekend Lublin stał się europejską stolicą karate. Hala Globus gościła dwie wielkie imprezy - wspomniany V Puchar Europy Dzieci przeznaczony dla zawodników do lat 13 i Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy kadetów, juniorów i seniorów. Na starcie pojawiło się ponad 700 zawodników z 11 państw.

W tych drugich zawodach wystartowała wieloletnia reprezentantka kościerskiego klubu, mieszkanka Nowej Karczmy - Magdalena Mielnik, reprezentująca obecnie Krakowski Klub Karate Tradycyjnego. Trzyosobowa drużyna seniorek krakowskiego klubu z Magdą w składzie sięgnęła po srebrny medal w konkurencji kumite (wolna walka). Był to już czwarty medal naszej reprezentantki w Mistrzostwach Europy. Turniej w Lublinie stanowił doskonałe przetarcie przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w karate fudokan w Rumunii, na które Magdalena Mielnik dostała powołanie do składu reprezentacji Polski.

Występy Amelii Gaszewskiej i Juliana Rekowskiego to nie jedyne sukcesy kościerzynian w tych zawodach. Bardzo blisko pozycji medalowych były dwie inne reprezentantki kościerskiego klubu. Antonina Czarnowska - sekcja Lipusz i Monika Pałubicka po świetnych występach przedarły się do ćwierćfinału, gdzie tylko nieznacznie uległy swoim rywalkom. Obie uplasowały się ostatecznie na miejscu 5-8, co także jest wielkim sukcesem.

Ponadto w V Pucharze Europy Dzieci kościerski klub reprezentowany był przez Maksymiliana Gdańca z sekcji w Lipuszu, Jakuba Liedtke, Oliwię Wnuk-Lipińską i Huberta Mrowińskiego. Każdy z pozostałych zawodników wygrał co najmniej jeden pojedynek i wszyscy godnie reprezentowali region kościerski. Cała ósemka trenuje na co dzień pod okiem senseia Wojciecha Mrowińskiego.

nadesłane/Bogdan Mielnik- wiceprezes Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin"

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.