Pożar ośrodka rekreacyjno-turystycznego w Grabówku

poniedziałek, 23 października 2017 r., 12:40
fot. nadesłane/KP PSP Kościerzyna

Dwanaście zastępów straży pożarnej walczyło w poniedziałek z pożarem, do którego doszło na terenie ośrodka rekreacyjno-turystycznego. Spaleniu uległy część gastronomiczna i warsztatowo garażowa.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem. Zgłoszenie o pożarze stajni połączonej ze stołówką otrzymano około godz. 11. Na miejsce natychmiast zadysponowano 12 zastępów straży pożarnej.

- Spaleniu uległa powierzchnia licząca około 200 m kw. - część gastronomiczna - kuchnia z przylegającymi pomieszczeniami gospodarczymi i część warsztatowo-garażowa. Przeprowadzenie działań gaśniczych dodatkowo utrudniały znajdujące się wewnątrz trzy butle z gazem. Udało je się bezpiecznie usunąć - informuje zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie mł. bryg. Tomasz Holc.

Obiekt działa turystycznie w sezonie letnim, nie był użytkowany od dwóch, trzech tygodni. Szczęśliwie więc nikt nie przebywał w środku, nie było też potrzeby ewakuowania zwierząt. Przyczyna pożaru jeszcze nie została ustalona.

W akcji wzięli udział strażacy z JRG Kościerzyna, OSP Nowa Karczma, OSP Grabówko, OSP Liniewo, OSP Lubieszyn i OSP Kłobuczyno.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.