Lions Club Kościerzyna z darami w kościerskim szpitalu

niedziela, 22 października 2017 r., 20:10
fot. nadesłane/Anita Dahm-Sobczyńska/Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

O zmiennociśnieniowe materace przeciwodleżynowe wbogacił się Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Z darami dla pacjentów tamtejszej placówki medycznej przybyli przedstawiciele Lions Club Kościerzyna.

Lions Club Kościerzyna powstał w 2003 roku. Zrzesza 17 członków, których celem jest pomaganie innym. W przeciągu swojej 15-letniej działalności pomogli różnym osobom i instytucjom na łączną kwotę 1.800.000 zł. W ostatnich tygodniach pospieszyli z darami do osób poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę, wspomogli także jednostki ochotniczej straży pożarnej, który walczyły ze skutkami żywiołu.

W minionym tygodniu odwiedzili Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie, na rzecz którego przekazali zmiennociśnieniowe materace przeciwodleżynowe.

Jak zaznacza kościerski szpital, u osób starszych, osłabionych, niedożywionych odleżyny powstają łatwo, a ich leczenie jest bardzo kłopotliwe. Stąd profilaktyka przeciwodleżynowa w oddziałach wewnętrznych, zakładach opiekuńczo leczniczych, hospicjach ma wielkie znaczenie.

- U pacjenta leżącego, z powodu ucisku pojawia się niedokrwienie skóry powodujące martwicę, a w konsekwencji odleżyny. Taki pacjent powinien być najlepiej co 15 minut przewracany i powinny być przy nim najlepiej dwie pielęgniarki albo opiekunki, co nie może być zrealizowane z powodu braku personelu i środków finansowych. I tu na szczęście pojawia się alternatywa w postaci sprzętu przeciwodleżynowego jak materace, które otrzymaliśmy. Jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni - podkreśla lek. med. Jacek Surwiło, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych.

Członkowie Lions Club Kościerzyna - Adam Sosnowski i Jacek Knitter, obiecali, że nadal będą wspierać szpital.

- Jest nam bardzo miło, że możemy pomóc. Sądzę, że nie jest to ostatni raz, jeżeli jest to tak istotna sprawa - powiedział Jacek Knitter, past president Lions Club Kościerzyna.

AL
info. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.