Kościerski SOR zostanie przebudowany i zmodernizowany

piątek, 20 października 2017 r., 09:30
fot. archiwum

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kościerzynie zostanie przebudowany i zmodernizowany. Oddział zyska nowe pomieszczenia, a także nowy sprzęt i wyposażenie medyczne. Inwestycja warta niemal 5 mln zł, zostanie dofinansowana w kwocie ponad 4,2 mln zł.

Szpitalne oddziały ratunkowe w Kościerzynie, Wejherowie i Gdyni zostaną zmodernizowane i wyposażone w nowy sprzęt. Na realizację wartych ponad 15 mln zł inwestycji urząd marszałkowski pozyskał niemal 13 mln zł dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Ponad 4,2 mln zł dotacji zostanie wykorzystane na przebudowę i modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kościerzynie, co łącznie pochłonie niemal pięć milionów złotych.

- Oddział zyska między innymi więcej łóżek krótkotrwałej intensywnej terapii oraz stanowisk obserwacji wraz z zapleczem technicznym. W celu łatwiejszego dostępu do oddziału zostanie dobudowana zewnętrzna winda dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstanie sala dekontaminacyjna, która będzie służyła do bezpiecznego, zarówno dla pacjentów, jak i personelu usuwania czynników chorobotwórczych o wysokiej zakaźności oraz czynników chemicznych i radiologicznych - informuje Michał Piotrowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Ponadto oddział zostanie wyposażony w nowy sprzęt i wyposażenie medyczne. Planuje się zakup między innymi łóżek intensywnej terapii, aparatu do znieczulenia, pomp infuzyjnych, respiratora, czy lamp operacyjnych.

Oddział ma zostać przebudowany i zmodernizowany do 2020 roku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.