Stara Kiszewa. Kolejne miejscowości w gminie zostaną skanalizowane

czwartek, 19 października 2017 r., 12:10
fot. internet/pixabay

Gmina stara Kiszewa rozpoczęła realizację dużego projektu wodno-kanalizacyjnego obejmującego miejscowości Konarzyny, Cięgardło, Olpuch, Chwarzenko i Stara Kiszewa oraz rozbudowę oczyszczalni ścieków w Starej Kiszewie. Inwestycja ta została podzielona na trzy mniejsze etapy.

Pierwszy etap z inwestycji jest właśnie realizowany, czyli budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej z Konarzyn do Olpucha. Prace wykonuje firma Ekomel z Chojnic. Jak poinformował sekretarz gminy Stara Kiszewa, Andrzej Hinc, roboty idą sprawnie. Planowe zakończenie prac nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku.

- Drugi z realizowanych etapów to rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej na odcinku od Starej Kiszewy do Chwarzenka. Wyłoniony wykonawca jeszcze nie rozpoczął prac. Kolejny projekt obejmuje rozbudowę oczyszczalni ścieków w Starej Kiszewie. Wykonawcy tego zadania nie zostali jeszcze wybrani. Podobnie jest w przypadku budowy ciągu wodno-kanalizacyjnego w obrębie miejscowości Olpuch - poinformował Andrzej Hinc.

Przypomnijmy, że wartość całego kontraktu wynosi 15,7 mln zł, z tego 7 mln pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Ponadto samorząd przygotowuje się do kolejnych inwestycji wodno-kanalizacyjnych.

- Jesteśmy na etapie przygotowywania projektów dla miejscowości Bartoszylas i Pałubin. W przypadku Bartoszegolasu planujemy wybudować sieć wodociągowo-kanalizacyjną. Natomiast w miejscowości Pałubin ma powstać sieć kanalizacyjna. Pracujemy też nad projektem wodno-kanalizacyjnym dla przysiółku Bestra Suka - podsumowuje sekretarz gminy, Andrzej Hinc.

BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.