Anna i Edwin Górnowiczowie z Cisewia świętowali diamentowe gody

czwartek, 19 października 2017 r., 10:40
fot. nadesłane/Urząd Gminy w Karsinie

60 lat temu stanęli na ślubnym kobiercu i przyrzekali sobie miłość, wierność, i że odtąd przez życie będą iść wspólnie. Słowa przysięgi dotrzymali. W tym roku Anna i Edwin Górnowiczowie świętują diamentowy jubileusz małżeństwa. Z tej okazji z najlepszymi życzeniami do zacnych jubilatów pospieszyli przedstawiciele karsińskiego urzędu.

Rokrocznie w naszych gminach świętowane są złote gody. Bohaterowie tych uroczystości słusznie są określani jako wzorce wspólnego życia dla młodych małżeństw. W tym roku szczególne powody do dumy ma gmina Karsin, której mieszkańcy mogą pochwalić się nie 50-letnim, a 60-letnim stażem małżeńskim.

W tak wyjątkową rocznicę śluby wizytę zacnym jubilatom złożył wójt gminy Karsin Roman Brunke i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Karsinie Monika Baczyńska, którzy nie szczędził w kierunku diamentowych jubilatów słów gratulacji i najserdeczniejszych życzeń na kolejne wspólne lata życia. Nie zabrakło też bukietu kwiatów oraz upominku.

Dostojnymi jubilatami są Anna i Edwin Górnowiczowie. Jak informuje karsiński urząd, jubilaci wychowali pięcioro dzieci, doczekali się także dwanaściorga wnuków i ośmiorga prawnuków. Od ślubu zajmowali się wspólnie prowadzeniem gospodarstwa rolnego, kiedy dzieci podrosły pani Anna podjęła pracę w DPS w Cisewiu, gdzie przepracowała 15 lat. Pan Edwin prócz prowadzenia gospodarstwa, 30 lat przepracował w firmie budowlanej z Chojnic. Obecnie oboje są na zasłużonej emeryturze, cieszą się dobrym zdrowiem i pogodą ducha.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.