Nowe drogi w gminie Stara Kiszewa

środa, 18 października 2017 r., 15:18
fot. internet/www.starakiszewa.pl

Budowa drogi na odcinku Stara Kiszewa - Bartoszylas to jedna z większych tegorocznych inwestycji w gminie Stara Kiszewa. Projekt ten został już zrealizowany, wydatek na inwestycję był mniejszy niż przewidziano w kosztorysie. Planowane są kolejne remonty dróg.

Wyremontowanie drogi łączącej Starą Kiszewę z Bartoszylasem było ważnym zadaniem dla gminy

- Ta inwestycja została zakończona, odebraliśmy drogę od wykonawcy MTM. Realizacja tego zadania była bardzo istotna, gdyż droga była w złym stanie technicznym - wyjaśnia Andrzej Hinc.

- W ramach zadania przebudowano drogę na odcinku niemal czterech kilometrów. Nawierzchnia ma obecnie bardzo dobrą nośność. Na tym odcinku wymagany był wyższy tonaż, ponieważ jest to droga, która prowadzi między innymi do tartaku. Ponadto wzdłuż drogi powstały też chodniki oraz oświetlenie LED. Koszt przebudowy wyniósł 2 mln zł. Zgodnie z kosztorysem przewidywano wydatek rzędu 3 mln zł - dodaje.

Aktualnie pozostało jedynie dokończenie rozliczeń związanych z całą inwestycją budowlaną. Chodzi o środki, które gmina otrzymała na realizację tego zadania. Pieniądze pochodziły z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Wsparcie finansowe wyniosło 63 proc.

Wyremontowany odcinek łączący Stare Polaszki i Bartoszylas nie jest jedyną zakończoną inwestycją drogową w tej gminie. W ostatnim czasie oddano też do użytku drogę za Starych Polaszek do cmentarza w kierunku Równego, jak również parking przy gminnym ośrodku zdrowia w Starej Kiszewie.

Wśród planowanych inwestycji drogowych pozostaje przebudowa drogi Konarzyny-Olpuch.

- Staramy się o dofinansowanie tego projektu. W tym celu został złożony, po raz kolejny, wniosek do wojewody pomorskiego o wsparcie tej inwestycji w ramach Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Koszt inwestycji jest wysoki. Dlatego też jej realizacja jest uwarunkowana uzyskaniem dotacji - informuje Andrzej Hinc.

BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.