Kościerzyna. Zasnął za kierownicą. Wydmuchał 2,6 promila alkoholu!

poniedziałek, 16 października 2017 r., 12:30
fot. archiwum

Kierował pojazdem mimo iż był kompletnie pijany. Zatrzymał się na stacji paliw, gdzie zasnął za kierownicą. Wydmuchał 2,6 promila alkoholu. 43-letni mieszkaniec Kościerzyny odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W sobotę kościerscy policjanci otrzymali informację, iż samochodem marki Peugeot najprawdopodobniej jeździ nietrzeźwy kierujący.

- Funkcjonariusze pojazd zastali na ulicy Przemysłowej na stacji benzynowej. Za kierownicą spał 43-letni mieszkaniec Kościerzyny. Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wydmuchał 2,6 promila alkoholu - podaje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Jak dodaje, od 43-latka pobrano także krew do badań. Mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.