Raduń. Zderzenie dwóch ciężarówek - jedna osoba w szpitalu

poniedziałek, 16 października 2017 r., 11:47
fot. AL

Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowy poranek w Raduniu. W wyniku nadmiernej prędkości kierującego MANem, w pojeździe zarzuciło naczepę na przeciwległy pas ruchu. Uderzyło w nią w ciężarowe Volvo jadącą przeciwnego kierunku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 9. na drodze wojewódzkiej relacji Dziemiany - Raduń.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący MAN-em 21-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wskutek czego naczepę przerzuciło na przeciwległy pas ruchu. Uderzyło w nią ciężarowe Volvo, jadące od Chojnic w kierunku Dziemian - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący Volvo 34-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego. Został przetransportowany do szpitala.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Raduń, OSP Dziemiany, JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.