Z poloneza musieli zrobić "elkę" - ekipa z Kaszub w programie "99 Godzin"

poniedziałek, 16 października 2017 r., 10:49
fot. MD-Z

Mieli dokładnie 99 godzin i 5000 zł, by z poloneza caro plus zrobić samochód do nauki jazdy. Mateusz, Grzegorz, Sebastian, Artur i Marek - pięcioosobowa ekipa pasjonatów motoryzacji z Kaszub wzięła udział w programie "99 godzin".

Program "99 godzin" to nowa propozycja z jesiennej ramówki TVN Turbo. Do programu zgłaszają się amatorskie grupy, których zadaniem jest w określonym w tytule czasie dokonać przeróbek w dostarczonym przez twórców pojeździe. Zgłaszające się do programu zespoły w poprzednich odcinkach musiały m.in. dostosować suzuki samuraia z 1990 r. na offroad, przerobić żuka na kampera czy w volkswagenie T3 umieścić bar z didżejką.

Każda z uczestniczących w programie grup dostaje auto do przerobienia, warsztat do pracy, niezbędne narzędzia i określony budżet na zrealizowanie projektu. Jeśli ekipie uda się przerobić auto zgodnie z wytycznymi otrzymuje samochód na własność.

W szóstym odcinku programu wystąpił pięcioosobowy zespół z Kaszub - Mateusz, Sebastian, Marek, Grzegorz i Artur. Jeden z kolegów był instruktorem nauki jazdy, kolejny spedytorem. Marek to blacharz i lakiernik, natomiast Grzegorz - mechanik.

Zadaniem kaszubskiej drużyny było przerobienie poloneza caro plus na samochód do nauki jazdy.

Zespół musiał prócz stworzenia pojazdu do nauki jazdy, wymienić skorodowane elementy nadwozia, szybę przednią wraz z uszczelką, wymienić lub naprawić deskę rozdzielczą, przywrócić funkcjonalność stacyjki i wymienić opony.

Zespół z miejsca zabrał się do pracy. Najtrudniejszym z zadań, z jakimi zmierzyli się w jej trakcie było zamontowanie drugiego układu pedałów. Oprócz tego m.in. polakierowali samochód na nowo, wymienili drzwi. Ostatnie z zadań - wymianę opon rozpoczęli na kilkanaście minut przed końcem wyznaczonego czasu. Czy im się udało? Tego zdradzać nie będziemy, by nie psuć oglądania tym, którzy jeszcze odcinka nie widzieli.

Powtórkę programu zobaczyć można będzie w czwartek o godz. 18.15, w piątek o godz. 13.30 i w sobotę o godz. 14.15. Odcinek można obejrzeć również w TVN Player (dla tych, którzy nie mają tam konta dostępny będzie od soboty od godz. 15).

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.