Bałachy. Zderzenie mercedesa z toyotą - sprawca z zakazem i pod wpływem alkoholu

niedziela, 15 października 2017 r., 15:00

W niedzielne południe służby ratunkowe interweniowały w Bałachach (gm. Lipusz), gdzie kierujący mercedesem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z toyotą. 27-letni sprawca zdarzenia nie tylko posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, ale znajdował się pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło około godziny 12. na drodze wojewódzkiej.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący mercedesem 27-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z toyotą, którą kierowała 57-letnia kobieta - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Wskutek zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane i trafiły do szpitala.

Jak się okazało, kierujący mercedesem nie tylko wsiadł za kółko mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, ale znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym niemal promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Lipusz, OSP Dziemiany, JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.