Będzie wiało na Kaszubach - wydano ostrzeżenia

czwartek, 12 października 2017 r., 10:47
fot. internet/rzut ekranu z mapy IMGiW

W czwartkowe popołudnie na Kaszubach spodziewać się można silnego wiatru. Jego prędkość może sięgać nawet do 80 km/h. W związku z tym wydano ostrzeżenia.

Jak informuje IMiGW, na Pomorzu prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, z zachodu.

W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia. Zgodnie z jego treścią przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

- W związku z wystąpieniem silnego i porywistego wiatru w porywach osiągający 60 - 75 lokalnie mogą zostać wyrwane drzewa z korzeniami, łamane gałęzie oraz podrywane mogą być przedmioty lekkie i wolno leżące, łamiące się gałęzie mogą powodować uszkodzenie linii energetycznych co skutkować będzie brakiem energii elektrycznej - przestrzega Dawid Gackowski, synoptyk Polskiego Stowarzyszenia Meteorologii oraz portalu burzelniska.pl.

W związku z prognozami zaleca się uprzątnięcie z balkonów wszelkiego rodzaju przedmiotów lekkich i wolno leżących, przeparkowanie samochodów, by nie stały pod drzewami. Warto śledzić komunikaty meteorologiczne o sile i prędkości wiatru.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.