Przez "hydraulika" straciła biżuterię

środa, 11 października 2017 r., 10:20
fot. archiwum

Kolejna starsza osoba została oszukana, tym razem metodą na "hydraulika". Mieszkanka Kościerzyny straciła biżuterię o wartości kilkuset złotych. Policjanci apelują o wzmożoną czujność. - Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać - podkreśla asp. Piotr Kwidziński.

We wtorek policjanci z kościerskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży na tzw. "hydraulika". Do zdarzenia doszło na terenie Kościerzyny.

- Kradzieży dokonali dwaj mężczyźni w wieku około 40 lat. Zadzwonili oni do jednego z mieszkań przedstawiając się jako hydraulicy. Poinformowali właścicieli mieszkania, że w ich bloku są zapchane rury kanalizacyjne i będą oni je udrażniać. Jeden z nich nakazał właścicielom wejść do łazienki i spuszczać wodę w prysznicu i toalecie sypiąc w tym czasie do rur proszek - relacjonuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- W czasie kiedy małżeństwo wykonywało polecenia "hydraulików", jeden z nich pilnował ich, a drugi pod pozorem że idzie sprawdzić drożność rur piętro niżej plądrował mieszkanie. Po wyjściu oszustów seniorka zorientowała się, ze padli ofiarą złodziei. Poszkodowana mieszkanka naszego miasta straciła biżuterię wartości kilkuset złotych - kontynuuje.

Policjanci apelują, aby nie dać się nabrać na fałszywych hydraulików, pracowników opieki społecznej, wnuczków, a nawet policjantów.

- Jeśli cokolwiek budzi w nas niepokój lub wątpliwości, co do tożsamości przedstawiających się osób, które pod różnym pretekstem chcą wejść do naszego domu, natychmiast informujmy Policję. Szybka reakcja zwiększa szansę na złapanie oszustów - apeluje asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.