Poprzez szachy chcą zintegrować społeczność Wielkiego Klincza. Walczą o głosy

wtorek, 10 października 2017 r., 11:32
fot. internet/Mirosław Nowak

"Gramy w szachy - aktywizacja osób starszych" - to nazwa projektu Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w gminie Kościerzyna, który startuje w trzeciej edycji programu Decydujesz, pomagasz - Tesco i Fundacji Tesco. Robiąc zakupy w markecie, poświęć chwilę i oddaj swój głos, by mieszkańcy Wielkiego Klincza mogli integrować się przy szachach.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w gminie Kościerzyna wraz ze swoim projektem,,Gramy w szachy-aktywizacja osób starszych " przeszło do II etapu programu Tesco i Fundacji Tesco "Decydujesz, pomagasz".

Dzięki realizacji projektu zaktywizowani zostaną seniorzy oraz dzieci i młodzież z Wielkiego Klincza. Ma to przyczynić się do zminimalizowania samotności osób starszych.

- Zaplanowaliśmy integrację seniorów poprzez wspólną naukę i zabawę oraz współzawodnictwo z dziećmi i młodzieżą podczas gry w szachy, które zakończy się turniejem szachowym dla seniorów i ich młodych przyjaciół. Zapraszamy do głosowania - zachęcają członkowie stowarzyszenia.

Głosować można w trzech marketach Tesco - w Kościerzynie (ul. Hallera 29), Kowalach (ul. Staropolska 32a), Kolbudach (ul. Leśna 2).

Robiąc zakupy poświęć chwilę, doceń inicjatywę mieszkańców i spraw, by społeczność Wielkiego Klincza mogła integrować się przy szachach. Głosowanie trwa do 30 października!

O projekcie można poczytać tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.