Producent doniczek wie najlepiej, czyli jakie kwiaty jesienią?

poniedziałek, 9 października 2017 r., 12:50
fot. nadesłane

Lato już za nami - ale z tego powodu wcale nie trzeba zaniedbywać ogrodu i zrezygnować z kwiatów. Pomyśl o tym już teraz, a będziesz mieć wspaniały ogród na jesień i zimę. Oto wskazówki producenta doniczek dotyczące tworzenia wspaniałych, jesiennych krajobrazów!

Chryzantemy

Chryzantemy na świeżym powietrzu są - są one odpowiednie nie tylko do cmentarnych wazonów. Te piękne kwiaty nadają się idealnie do jesiennych ogrodów, aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, by nie zostały potraktowanie przez mróz - to mogłoby je doszczętnie zniszczyć, ale jeśli wpakuje się je w doniczki producent i wniesie do nieogrzewanej oranżerii lub zamkniętej werandy - będą nadal cieszyć swoim pięknem, jeszcze przez kilka tygodni.

Cyklameny

Cyklameny, o których tutaj mówimy to te miniaturowe, które są sprzedawane w kwiaciarniach w małych doniczkach - również świetnie się sprawdzą w ogrodzie jesienną. Aby utworzyć swój cyklamenowy ogródek przede wszystkim nie wolno przeszkadzać korzeniom, co przyniesie ich kwitnienie wczesną jesienią. Podobnie jak w przypadku chryzantem - gdy cyklameny zostaną na świeżym powietrzu, zostaną zniszczone przez mróz, ale będą trwać całą zimę, jeśli wsadzimy je do doniczki producent i przeniosą się do wnętrza oranżerii lub chłodnego pokoju.

Bratki

Różne rodzaje bratków są sprzedawane jesienią. Jeśli się dobrze poszuka można nawet znaleźć takie, które kwitną aż do późnej wiosny, z krótkimi przerwami podczas bardzo zimnych dni. Najlepsze odmiany są najdroższe - więc nie ma tutaj co na nich oszczędzać.

Kwiaty wrzosowate

To najlepsza propozycja, ponieważ dobrze radzą sobie zarówno z dobrą pogodą, jak i od listopada do marca - mają długi okres kwitnienia. Są one dostępne w różnych kolorach, w tym:

• białych,
• różowych,
• fioletowych,
• purpurowych,

Można także znaleźć odmiany z liśćmi pomarańczowymi lub złocistymi.

Artykuł powstał we współpracy z FORMPLAST producentem doniczek.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.