Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu

poniedziałek, 9 października 2017 r., 09:18
fot. archiwum

Utratą prawa jazdy zakończyła się dla dwóch mężczyzn sobotnia przejażdżka. 46-letni kierujący ciągnikiem, jak i 47-letni kierowca opla wsiedli za kółko mimo iż wcześniej spożywali alkohol. Obu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do obu zatrzymań doszło w sobotę. Tuż przed godziną 11. w Czernikach (gm. Stara Kiszewa) policjanci kościerskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem marki Ferguson.

- Kierującym okazał się 46-latek. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał 1,3 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy kategorii A, B, C, E i T - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Do kolejnego zatrzymania doszło około godziny 17 na drodze wojewódzkiej W214 na odcinku między Chwarznem a Starą Kiszewą. Funkcjonariusze Posterunku Policji w Liniewie zatrzymali do kontroli Opla Corsę, za kierownicą którego siedział 47-latek. Mężczyzna wydmuchał 2,2 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy kategorii A, B i T.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.