Wojewódzkie zawody sportowo - pożarnicze według CTIF

sobota, 7 października 2017 r., 17:01
fot. nadesłane/Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP

W niedzielę, 17 września w Dębnicy Kaszubskiej rozegrano Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze według CTIF. W szranki o tytuł najlepszej stanęło siedem drużyn dziewczęcych oraz siedem reprezentacji chłopięcych.

Wśród młodych adeptów z całego województwa pomorskiego nie zabrakło także reprezentantów powiatu kościerskiego - młodych druhów z OSP Lubań. W klasyfikacji generalnej dziewczęta zajęły szóste miejsce, natomiast chłopcy siódmą lokatę.

W zawodach mieli wystartować także młodzi przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie, jednak z uwagi na sierpniową nawałnicę i usuwanie jej skutków, reprezentacja tamtejszej OSP nie pojawiła się w Dębnicy.

Dodajmy, że zawody według międzynarodowych zasad CTIF składają się z trzech części. Pierwsza część to musztra, kolejną jest bieg sztafetowy, który powinien odbyć się na bieżni 400 m. Startuje dziewięcioro zawodników. Każdy ma swój przydział do wykonania - przeniesienie gaśnicy, pokonanie tunelu, płotka, ścianki, rozciągnięcie i podłączenie węża.

Ostatnią konkurencją jest tak tzw. bojówka, w której nie ma elementu motopompy. Są tylko hydronetki, za pomocą których trzeba nalać wodę do nalewaków. Ponadto w tym zadaniu wszyscy zawodnicy najpierw muszą pokonać ściankę, tunel i dopiero wówczas część biegnie do stanowiska armatury wodnej, a część do stanowiska sznurów, gdzie robi się węzły. Co ważne żaden z zawodników nie może powiedzieć ani słowa, bo za to są przyznawane punkty karne.

Organizatorem Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych według zasad CTIF był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.