Policjanci z wizytą u uczniów w Nowej Karczmie

sobota, 7 października 2017 r., 10:08
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Policjanci z kościerskiej komendy w czwartek gościli w Szkole Podstawowej w Nowej Karczmie. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i pod jakie numery alarmowe dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Kościerscy funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizujących spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Tym razem miejscem policyjnej edukacji była szkoła podstawowa w Nowej Karczmie. W spotkaniu uczestniczyły dzieci w wieku 5-10 lat. Funkcjonariusze omawiali z uczniami, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych i zasady obowiązujące w ruchu drogowym, a szczególnie, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i niezapiętych pasów.

Uczestnicy dowiedzieli się również, jakie są numery alarmowe i jak dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia. Mundurowi rozmawiali również o tym, jak postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu używanego na co dzień w służbie przez stróżów prawa. Policjanci, jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.