Kościerzyna. Znalazł skrzypce i chciał je sprzedać w lombardzie

piątek, 6 października 2017 r., 10:00
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Znalazł skrzypce. Postanowił je spieniężyć, więc udał się do lombardu. Szybko wpadł w ręce policjantów, którzy odzyskali instrument i postawili 39-letniemu mieszkańcowi Kościerzyny zarzut przywłaszczenia mienia. Grozi mu za to do trzech lat pozbawienia wolności.

W piątek rano kościerscy kryminalni zatrzymali 39-letniego mieszkańca Kościerzyny pod zarzutem przywłaszczenia skrzypiec o wartości 5.000 zł.

- Do zatrzymania doszło w jego mieszkaniu w Kościerzynie. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policji. Jak ustalili śledczy, w poniedziałek 2 października 55-letnia mieszkanka gminy Kościerzyna zostawiła swoje skrzypce oparte o latarnię na ul. Długiej w Kościerzynie. Dopiero po kilku minutach po odejściu zorientowała się, że nie ma skrzypiec. Próby poszukiwania spełzły na niczym, więc powiadomiła o sytuacji policję - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Policjanci pracujący nad sprawą dotarli do 39-letniego mieszkańca naszego miasta, który był w posiadaniu przywłaszczonych skrzypiec. Jak się okazało, próbował je sprzedać w lombardzie. Mężczyzna wydał policjantom skrzypce, które zostaną przekazane właścicielce. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu przywłaszczania cudzej rzeczy - dodaje.

39-letniemu mieszkańcowi Kościerzyny grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia jakiejś rzeczy należy albo zanieść ją do biura rzeczy znalezionych bądź zgłosić się na policję.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.