Kolejne jednostki OSP doposażone w sprzęt

piątek, 6 października 2017 r., 08:05
fot. nadesłane/Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP

W motopompy szlamowe, motopompy pływające oraz pilarki zostały wyposażone kolejne jednostki ochotniczych straży pożarnych. Dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w czwartek pomoc trafiła do 21 jednostek z terenu województwa pomorskiego, w tym strażaków z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

Przekazanie sprzętu strażakom-ochotnikom odbyło się w czwartek w siedzibie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Pruszczu Gdańskim w obecności Macieja Kazienko, prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

- Przekazaliśmy sprzęt jednostkom, które zgłosiły zapotrzebowanie na pompy pływające, pompy szlamowe i piły spalinowe ratownicze. Środki na zakup tego sprzętu pochodzą głównie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, jak również z Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku oraz poszczególnych jednostek - podkreśla dh Edmund Kwidziński, dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku.

Nowy sprzęt trafił do 21 jednostek ochotniczych straży pożarnych z całego województwa. Kolejne 32 jednostki sprzęt otrzymają w poniedziałek i wtorek.

W motopompy pływające doposażone zostały jednostki OSP w Chwaszczynie, Sulęczynie i Zaworach, w motopompy szlamowe jednostki OSP w Karsinie, Kłosowie, Tokarach, Tuchlinie, Koloni, Sianowskiej Hucie, Reskowie, Kożyczkowie oraz Borzestowie. Piły spalinowe trafiły do jedenastu powiatów, w tym kartuskiego (Miechucino, Szymbark, Brodnica Górna i Somonino) oraz kościerskiego (Trzebuń, Raduń, Dziemiany i Wielki Klincz).

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.