Kościerzyna walczy o pracownię Orange - potrzebne głosy!

czwartek, 5 października 2017 r., 11:46
fot. internet/pracownieorange.pl

"Love-Orange-Kaszuby. Komputerowy wehikuł czasu w Kościerzynie" - pod takim hasłem w Kościerzynie ma szansę funkcjonować pracowania internetowa. Miasto dostało się bowiem do drugiego etapu konkursu "Pracownie Orange". Aby jednak w Sercu Kaszub powstała pracowania z prawdziwego zdarzenia, potrzebne są głosy!

- W samym sercu Kaszub, przy deptaku Kościerzyny, w budynku domu kultury, stworzymy Komputerowy Wehikuł Czasu - nowoczesną pracownię o innowacyjnych rozwiązaniach i nowatorskim wykonaniu. Angażując młodych ochotników przeprowadzimy edukacyjne zajęcia dla seniorów i osób wykluczonych cyfrowo. Celem zajęć będzie nie tylko wyposażenie seniorów i kościerzynian o niskich umiejętnościach komputerowych w kompetencje niezbędne do sprawnego posługiwania się laptopem i Internetem, ale też stworzenie międzypokoleniowej platformy wymiany wiedzy - opowiada o projekcie stworzenia pracowni kościerski magistrat.

- Zajęcia te zaprojektowane zostały w ten sposób, by w nowoczesnej przestrzeni pozwolić seniorom nabyć umiejętności korzystania z nowych technologii. Prowadzenie zajęć przez wolontariuszy ze szkół średnich oraz studentów to edukacja i aktywne spędzanie czasu, pozwalające na lepsze zrozumienie świata młodego pokolenia przez seniorów i naukę tolerancji wobec osób starszych przez młodzież - dodaje.

Aby jednak plan przerodził się w rzeczywistość, potrzebne są Wasze głosy! Pracownie Orange powstaną bowiem jedynie w 25 lokalizacjach, które uzyskały największą liczbę głosów.

Jak głosować? Wejdź na stronę pracownieorange.wp, wybierz Kościerzynę, zdecyduj czy chcesz zagłosować za pośrednictwem facebooka czy używając swoje adresu e-mail i zagłosuj! Głosować można codziennie!

Do tej pory Fundacja Orange założyła pracownie w 77 miejscowościach. Zostały one wyposażone w komputery, bezpłatny internet, telewizory, drukarki ze skanerami i konsole do gier oraz meble. Ich opiekunów fundacja wspiera w prowadzeniu profesjonalnej i atrakcyjnej świetlicy dla mieszkańców w każdym wieku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.