Chciał zrobić na złość swojej byłej żonie, podpalił jej auto

czwartek, 5 października 2017 r., 11:29
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 48-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, który spalił auto. Chciał zrobić na złość swojej byłej żonie i podpalił VW Passata. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co odpowie przed sądem.

Dyżurny kościerskiej komendy w niedzielę wcześnie rano otrzymał informację, że w Nowej Karczmie pali się samochód. Funkcjonariusz natychmiast wysłał w to miejsce mundurowych. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że auto podpalił prawdopodobnie były mąż właścicielki.

48-latek po kłótni z byłą żoną oblał benzyną VW Passata i podpalił go. Poszkodowana wyceniła straty na ponad 9 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkotestem wykazało, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Spędził noc w policyjnym areszcie. Mieszkaniec powiatu kościerskiego przyznał się do zarzucanego czynu. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.