Strażacy z Wielkiego Klincza doposażeni w nową pilarkę spalinową

czwartek, 5 października 2017 r., 10:49
fot. nadesłane/OSP Wielki Klincz

Dzięki lokalnym przedsiębiorcom strażacy z Wielkiego Klincza wzbogacili się o nową pilarkę spalinową. Warto dodać, że tamtejsi ochotnicy aż 38-krotnie interweniowali w związku z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy. Ich działalność nie ograniczyła się jednak do działań ratowniczo-gaśniczych.

Przekazanie nowego sprzętu, a więc nowej pilarki spalinowej Shindaiwa 600 SX 4,5KM odbyło się w sobotę, 30 września.

- Za przekazanie pilarki spalinowej Shindaiwa 600 SX 4,5KM dziękujemy Józefowi Bielawa prowadzącemu usługi transportowe w Wielkim Klinczu i Radosławowi Klajszmytowi prowadzącemu usługi transportowe oraz skład węgla w Nowym Klinczu. Zakupiona piła łańcuchowa dzięki dobroci kościerskich przedsiębiorców, umożliwi dalszą działalność naszej jednostki OSP w niesieniu ludziom pomocy w stanach zagrożenia życia i zdrowia oraz mienia - podkreślają strażacy z OSP Wielki Klincz.

Warto dodać, że działalność ochotników z Wielkiego Klincza nie ogranicza jedynie do akcji ratowniczo-gaśniczych. W ostatnich tygodniach strażacy aktywnie włączyli się w akcję honorowego krwiodawstwa, zabezpieczali maraton rowerowy z okazji 25. urodzin Osady Burego Misia i Przyjaciół czy IV Festiwal Żurawiny.

Ponadto uczestniczyli w szkoleniu z demontażu barier dzielących pasy na obwodnicy Kościerzyna dla usprawnienia ruchu w trakcie działań ratowniczych. Mieli również okazję zapoznać się z przebiegiem obwodnicy w obydwóch kierunkach jazdy.

W miniony poniedziałek odwiedzili z kolei przedszkolaków z Wielkiego Klincza i przeprowadzili z nimi pogadankę o działaniach strażaków oraz zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.